Pro tyto účely elektronické komunikace se státními úřady ideálně slouží datová schránka. Její zřízení je jednoduché a provoz je zdarma. Všechny zprávy, ať už odeslané nebo přijaté, jsou však v datové schránce ze zákona uloženy jen po dobu 90 dnů.

Přijít o důležité dokumenty v datové schránce, jako jsou daňová přiznání, smlouvy nebo faktury, může způsobit hodně děsivých momentů a problémů. Existuje ale jednoduché řešení, jak těmto horkým chvilkám předejít. Stačí tyto zprávy s dokumenty přijímané a posílané přes datovou schránku ukládat do Datového trezoru.

Datový trezor je doplňková služba v rámci datových schránek a automaticky uchovává datové zprávy i po 90 dnech, takže už nepřijdete o žádnou důležitou zprávu. S aktivovaným Datovým trezorem tak máte jistotu, že vaše zprávy zůstanou na svém místě a snadno je dohledáte.

Proč Datový trezor používat ?

 • Datový trezor ukládá zprávy automaticky
 • Rychle naleznete v datové schránce i zprávy staršího data
 • Neztrácíte čas jejich hledáním v tištěné podobě nebo ve složkách počítače
 • Zprávy a dokumenty mají trvalou právní platnost a jsou maximálně zabezpečeny
 • Šetříte náklady, protože nemusíte nic tisknout a Datový trezor je finančně výhodnější i než autorizovaná konverze vícestránkových dokumentů
 • Snadno a rychle je dohledáte a dostanete se k nim jedině vy

Jak Datový trezor aktivovat?

Datový trezor si můžete snadno aktivovat buď na www.datovy-trezor.cz nebo přímo ve své datové schránce. Můžete ho mít již od 30 korun měsíčně. Využívat ho můžete na základě smlouvy pro určité období nebo bez závazků s využitím kreditního systému. V závislosti na zvoleném typu datového trezoru máte na výběr z široké nabídky kapacit a období uložení zpráv.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

 • Mobilní aplikaci HN
 • Web bez reklam
 • Odemykání obsahu pro přátele
 • On-line archiv od roku 1995
 • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.