Digitální věk přináší do běžného života lidí netrpělivost. Chceme mít přístup k relevantním informacím – kdekoliv a okamžitě – jsme on-line. Ještě před ranní kávou vyřídíme desítky e-mailů, prolétneme zpravodajské servery a vyhledáme nejbližší kavárnu, kde dostaneme skutečně dobrou kávu. Co platí v osobním životě, promítá se dvojnásob do světa byznysu.

Buďte v obraze

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a neunikne Vám žádná novinka na portále ProByznys.info

Podnikatelé mají potřebu vědět, jak si jejich byznys stojí v kterémkoliv okamžiku. Chtějí mít přehled nejen o peněžních tocích, ale i pohledávkách, závazcích, zásobách či nových objednávkách. Nechtějí být přitom uvázáni na kancelářské židli v sídle firmy, chtějí se k těmto informacím dostat třeba právě z oné kavárny, kde si vychutnávají šálek kávy. Budoucnost účetnictví je tak logicky v jeho on-line podobě. Časům nejen mohutných účetních knih, stohů faktur a nespočtu pokladních dokladů odzvonilo. Současným trendem je cloudové účetnictví.

Účetnictví "v oblacích"

Účetnictví v cloudu přináší firmě nulovou starost o nákup a instalaci serverů, síťové infrastruktury a eliminuje náklady spjaté s provozem IT oddělení. Data v cloudu jsou špičkově zabezpečena, šifrována a bezpečně zálohována díky pokročilým systémům automatických i manuálních záloh.

Účetní firmy samotné, ale i jejich klienti mají k datům přístup pro čtení a zápis kdykoliv a odkudkoliv prostřednictvím mobilního zařízení s přístupem k internetu. To umožňuje například firmám zadávat primární doklady (účtenky, faktury a jiné) vlastními silami. Účetní tak neztrácí čas s agendou přepisování těchto dokladů a mohou se lépe věnovat samotnému účetnictví, finančním analýzám a poradenství.

Účtování s bonusem

Každá účetní firma, ať již vede daňovou evidenci, nebo účetnictví, se často dostává do pozice finančního ředitele. Radí klientům, jak mohou zlepšit své podnikání, jak a kde ušetřit a zlepšit finanční toky. Díky tomu práce účetních nabývá na hodnotě, ale spolu s tím se vyvíjejí i požadavky zaměstnanců účetních firem. Ti čím dál tím častěji oceňují, pokud se mohou oprostit od starostí o techniku a pracovat třeba z pohodlí jejich domova. On-line ekonomické systémy právě toto umožňují.

Jak si vybrat a co chtít?

Obvyklé požadavky firem na informační systémy bývají velmi pestré. Kromě podvojného účetnictví a daňové evidence většina firem využije i moduly skladového hospodářství, homebankingu, mezd, majetku, závazků a pohledávek. Na významu v poslední době nabývá i možnost napojení ekonomických systémů na další specializované programy (e-shopy, CRM, aplikace pro sledování času a další). Jejich propojení totiž dramaticky zvyšuje jejich hodnotu pro firmu.

Další požadavky obvykle zahrnují možnost webového přístupu k firemním datům a provoz na konkrétní vámi užívané platformě. Tuto výhodu ocení zejména ti, kteří se v minulosti snažili nainstalovat účetní systém třeba na počítače Apple.

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.