V Česku už existují desítky menších firem, které si osvojily odpovědný přístup k podnikání. Kromě byznysu dělají i řadu neziskových aktivit, jež mají jedno společné: podporují projekty, které přispívají ke zlepšení kvality života v komunitě kolem. Ať už je to třeba aplikace do mobilu na hlášení černých skládek, bezplatná právní pomoc nebo přednášky o biomase.

Enviweb

Ekologický server a zároveň poradenská společnost Enviweb se už deset let věnuje otázkám životního prostředí. Enviweb.cz navštěvují hlavně odborníci na životní prostředí, ekologové podniků nebo studenti vysokých škol i pracovníci státní správy. Enviweb platí za jeden z nejvyhledávanějších webů o ekologii v Česku a denně ho navštíví přes tři tisíce lidí.

Loni spustil projekt ZmapujTo.cz, což je jednoduchá aplikace v mobilu, kdy lidé mohou prostřednictvím svého chytrého telefonu nahlásit nelegální skládku. Z dat pak vzniká na webu interaktivní mapa černých skládek, ke které mají přístup pracovníci správy měst a obcí a mohou skládku nechat odstranit, případně snáze vytipovat, kdo odpadky do přírody vysypal. Pomocí projektu ZmapujTo.cz, do kterého se už zapojilo více než třicet měst a obcí, již lidé nahlásili přes 1600 černých skládek, z nichž zhruba 600 už města odklidila.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.