Areál firmy SEKO v Lounech je nápadný už při pohledu z ulice − na valu před halou trůní na sloupu vojenská stíhačka se špičkou obrácenou k nebi, na vedlejším trávníku stojí další letadlo, v němž se zrovna buduje stylová zasedačka. Opodál ve výběhu poskakuje několik klokanů, vzadu za halou se pasou ovce a kolem hangáru pro vrtulník se mezi pávy prochází poník. "Mám rád originalitu. Lidí, kteří kopírují, je moc. Chci, aby tu z toho dýchala rodinná atmosféra," usmívá se majitel Vlastimil Sedláček.

Uvnitř výrobní haly nonstop pracují nejmodernější obráběcí stroje. Podobné areály má Sedláček v Česku tři − kromě Loun ještě v Olomouci a Rychnově nad Kněžnou − a další v Brazílii, Indii a od letoška i v Německu. Společnost SEKO se mezi respektované dodavatele součástek leteckých motorů a parních turbín vypracovala z garáže. Klíčem k úspěchu se stala expanze do zahraničí.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.