Byznys a management se Václav Muchna učil za pochodu. Žádné manažerské školy nestudoval. Spoléhal a spoléhá na intuici. I firmu řídí intuitivně. "Pokus a omyl byly vždy moje metody. Chyb jsem nadělal tisíce a jistě stály pár milionů. Ale byly důležité. Protože vlastní zkušenost je nepřenositelná a díky ní se něco naučíte a o sobě dozvíte," přiznává Muchna.

Odborné knihy čte, ale jen ty, které mu mají co říci. Suchopárné a nudné odkládá. "Ty dobré knihy dokážou stručně a výstižně zformulovat to, co intuitivně cítím, ale neumím sdělit někomu dalšímu. Knihy mi pomáhají, abych dokázal s ostatními ve firmě sdílet své představy, zhmotnit tu intuici," říká.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.