Šanci pro začínající podnikatele i investory představuje soutěž StartUp Harvest. Její druhý ročník pořádá pod patronací Moravskoslezského kraje  Agentura pro regionální rozvoj (ARR). Cílem setkání startupistů a investorů je nejen podpořit podnikatele na startu v jejich dalším rozvoji, ale také ukázat investorům z Česka i zahraničí, že v kraji, který byl znám zejména svým těžkým průmyslem, vzniká a působí řada firem s originálními produkty.

Tucet statečných

Do letošního ročníku se přihlásilo 31 projektů, z nichž porota vybere 12 postupujících. Ti budou mít příležitost představit svůj byznys plán před zraky sedmi zkušených investorů. V první půli srpna probíhají speciální školení, která by měla začínající podnikatele naučit, co vše je nutné zahrnout do pětiminutové finální prezentace před investory.

Finále se pak uskuteční 10. září v Garage Clubu v Ostravě-Martinově. "Letošní ročník je opravdu unikátní – zasednou tady investoři jako Michael Rostock Poplar, který se do povědomí široké veřejnosti dostal svým působením v pořadu České televize Den D. Mezi investory nebude chybět ani Vladislav Jež, zástupce Credo Ventures, Robert Tůma, zakladatel Impact Hub Ostrava, nebo známý britský investor Michael Jacobsen. Účast potvrdil i významný opavský podnikatel Libor Witassek, dalšími dvěma investory jsou zakladatel automatizace systémů průmyslových sběrnic Armin Steinhoff z Německa a Čestmír Gříbek, předseda dozorčí rady spol. ELCOM," říká ředitelka ARR Petra Chovanioková.  

Vavříny loňských účastníků 

Účastníci loňského premiérového ročníku soutěže StartUp Harvest se shodují, že soutěž pro ně byla velkým přínosem. "Díky této soutěži jsme se mohli setkat s inspirativními osobnostmi z celého světa, které nám udělily mnoho cenných rad do podnikání,"  uvedl například Jan Ondrášek ze společnosti Visionaire.

Jan Gřeš ze společnosti Giriton oceňuje, že díky soutěži získala firma užitečné kontakty. "Významný manažer z česko-polské skupiny pro malé a střední podnikatele nám nabídl další spolupráci a pomohl i propagaci našeho systému v Polsku. V pravidelném kontaktu jsem i s některými účastníky soutěže. Když je zapotřebí, podle možností si vycházíme vstříc a pomáháme si," dodal Jan Gřeš.

Tým značky elektrického skateboardu Drihwel dokonce získal díky soutěži svého investora. Je jím sám porotce soutěže Robert Tůma. Příběh tohoto ostravského start-upu, který čekají významné změny, přineseme začátkem září. 

Loňskému vítězi soutěže Petru Uličnému, který představil ústní myš k ovládání domácnosti lidmi s handicapem, dala účast v soutěži energii do dalších kroků a rozhodnutí. Porota v jeho případě poukázala na kvality projektu, o který se začaly zajímat další subjekty z různých oborů, s nimiž Uličný aktuálně jedná o možné majetkové účasti v projektu. Stále je však jediným majitelem firmy.

Finále soutěže se může zúčastnit i široká veřejnost, stačí se jen registrovat a zaplatit divácký příspěvek. Přihlášení je možné provést ZDE. Běžného návštěvníka vyjde přednáškový cyklus na 490 korun. Studenti mohou využít slevy. Harmonogram přednášek a další novinky z připravované akce můžete sledovat naleznete na webu.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se