Černý nablýskaný veterán vrní a lehce se chvěje. Sportovní kabriolet BMW 328 vyráběný ve třicátých letech minulého století se probouzí k životu. Nechce se mu. "První řazení je trochu boj, už jsem si zvykl na automat," přiznává Miloš Vránek mladší, spolumajitel firmy Renocar, která je nejstarším prodejcem vozů značky BMW v Česku.

Renocar

Společnost Renocar založil v roce 1990 Miloš Vránek starší.

Podnik prodá ročně okolo tisícovky nových vozů BMW, nabízí také automobily Mini Cooper, motocykly a servis.

Loňské tržby Renocaru dosáhly téměř 1,8 miliardy korun.

Společnost má v Brně předváděcí centrum se třemi prosklenými halami. Pobočku má také v Čestlicích u Prahy.

Ve firmě pracuje zhruba 160 lidí na hlavní pracovní poměr a do podniku chodí také studenti na stáže.

Za volantem jednoho ze svých veteránů se vrací ke kořenům bavorské značky a zároveň do vlastní minulosti. "Mám moc rád ten pocit a vůni, když v teplém počasí vyjedu. Připomíná mi to chvilky z dětství," zasní se Miloš Vránek, který stejně jako jeho bratr Pavel propadl autům s modrobílou šachovnicí ve znaku.

Společně s bratrem Pavlem vedou podnik, který nabízí moderní a luxusní vozy značky BMW v České republice. Zároveň rodina Vránkových vlastní sbírku dvou desítek veteránů, mapující vývoj značky od jejích počátků až do současnosti. Letos firma oslaví pětadvacet let existence a úspěšně se jí podařilo projít generační výměnou.

Jednasedmdesátiletý zakladatel a otec Miloš Vránek starší předává řízení společnosti Milošovi juniorovi a Pavlovi. "Je umění vědět, kdy je správný čas odejít, a ta doba před nějakým časem nastala," konstatuje Miloš Vránek starší.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.