V únoru byl vyhlášen pátý ročník soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy roku. Nejdříve jsou z přihlášených vybráni vítězové pro jednotlivé kraje, kteří se následně utkají v celorepublikovém finále. Za střední Čechy se přihlásilo 35 projektů, například parní myčka aut, výroba sportovních čelenek nebo čepic.

Prvenství vybojovala Jana Králová se svým dortovým studiem Cakery. To nabízí klasické dorty, dorty pro děti či svatby i speciální 3D dorty, zájemci si mohou objednat také cukroví.

"Podnikat jsem začala prvního května 2014. Zabývám se výrobou dortů na míru. Původně jsem vystudovala uměleckou školu textilních řemesel, obor módní návrhářství - proto mezi mé oblíbené disciplíny patří navrhování dortových panenek s originálními šatičkami, jedlých kabelek a podobných módních témat. Díky studiu jsem si osvojila i základy sochařství, což mi pomohlo při výrobě 3D dortů. Specializuji se především na realistická zpodobnění zvířat, elektroniky, dopravních prostředků, jídla a dalších věcí, se kterými se setkáváme v běžném životě," popisuje vítězka.

Letos prý do sortimentu zapojila i návrhy a realizaci sweet barů, kde dort doplňuje na míru navrženými minidezerty a dalšími dekoracemi. "Každý měsíc vymýšlím něco nového. Tento měsíc jsem přidala do sortimentu bonbónové kytice a do budoucna plánuji zahrnout do prodeje i klobásové kytice pro pány. Na Vánoce budu prodávat i dárkové kolekce luxusního cukroví - makronky, perníčky, sušenky s vánočními motivy," dodává Jana. 

Zdroj: Cakery

Dorty vyrábí výherkyně regionálního kola už delší dobu. Jakmile tak objevila prostory, kde by mohla založit výrobnu, dlouho neváhala. "Bohužel se můj záměr nesešel s pochopením drtivé většiny mé rodiny, ale za opravdu silné podpory manžela jsem to vše dotáhla do konce. Pro dorty jsem se rozhodla i z toho důvodu, že jsem mohla propojit svou práci se svým největším koníčkem - tedy módní návrhářství s výrobou dortů," usmívá se podnikatelka.

Buďte v obraze

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a neunikne Vám žádná novinka na portále ProByznys.info

Do Rozjezdů roku se přihlásila na popud švagrové, která jí o soutěži řekla. Vítězka upřesňuje: "Po necelém roce podnikání jsem zjistila, že nezáleží jen na tom, co dělám a jak to dělám, ale především jestli jsem vidět, a to bohužel nejsem. Doufám, že mi v tomto soutěž pomůže." Čím zaujala porotu natolik, že jí přiřkla vítězství, sama netuší. "Možná to byla ochutnávka na míru navržených muffinů v barvách T-mobile, možná fotky mých dortů, ale rozhodně ne mé koktání při prezentaci," směje se Jana.

Domečky pro děti i šaty pro těhotné

Druhé místo obsadil Martin Pergl s projektem Zahradní domky. Jde o truhlářství, které se převážně zabývá výrobou zahradních domků, pergol, domečků a houpaček pro děti, teras, chatek, kurníků a dalších staveb. 

Bronz obdržela Blanka Grossová s firmou Victoria Grace, která nabízí těhotenskou módu. "Do soutěže jsem přihlásila projekt Victoria Grace - oblečení pro těhotné. Obleční je velmi variabilní, má úžasnou výhodu v tom, že se nechá nosit i mimo těhotenství. Kouzlo věcí Victoria Grace není jen v jejich funkčnosti a pohodlnosti, ale také v tom, že nechává vyniknout krásu ženské postavy. Původně značka Victoria Grace nabízela jen šaty, postupem času sílilo volání zákaznic po tričkách a legínách, takže se sortiment stále rozšiřuje. E-shop byl spuštěný v dubnu 2013, ale intenzivněji se celému projektu věnuji až posledních 12 měsíců. Spolupracuji s českou firmou, která vyrábí překrásný kvalitní materiál a umí ho i skvěle zpracovat," popisuje Blanka.

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.