29. dubna byl slavnostně zahájen 4. ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku v pražském hotelu Jalta. Ocenění se uděluje malému a střednímu podniku s rodinnou tradicí. Pro tento rok došlo ke změně pravidel - zvýšila se maximální přípustná výše obratu a naopak se snížil povinný počet let existence. Šanci vyhrát tak dostane výrazně více firem. 

Zapojit se mohou všechny společnosti, které splňují šest základních podmínek:

  • obrat do 50 milionů eur,
  • působí na trhu alespoň 5 let,
  • jejich počet zaměstnanců nepřesahuje počet 250,
  • je to rodinná firma z pohledu vlastnické struktury,
  • je v ní zapojeno dva a více rodinných příslušníků do podnikání,
  • jde o firmu bez delikventní úvěrové historie

Vítěze soutěže vybírá odborná porota na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jako je například růst obratu v posledních pěti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu (počet zaměstnanců), počet generací vlastníka zapojených do podnikání, politika sociální odpovědnosti a podobně. Od loňského roku si nově vítěze vybírá také veřejnost, a to v kategorii Cena veřejnosti. 

Soutěž pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), generálním partnerem je Equa bank. Partnery soutěže jsou LeasePlan Česká republika, nově Deloitte Advisory a Nadační fond pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.