Rozjezdy roku už popáté vyhlašují vítěze v jednotlivých regionech a zároveň ty projekty, které postupují do celostátního finále. Ve čtvrtek 16.4. zasedala regionální porota složená z odborníků i úspěšných podnikatelů pro Královéhradecký a Pardubický kraj a vyhlásila ty nejlepší.

Celkem se do obou krajů přehlásilo 23 projektů, výroba nábytku, keramiky, z Pardubicka například výkupna bylinek nebo psí centrum. Zvítězilo ale jen pět podnikatelských nápadů. Které to byly?

Fotky z ateliéru i párty

Pardubická porota vybrala na první místo fotografku Terezu Dostálovou s jejím ateliérem Fotodílna. Druhé místo obsadila bývalá chemička Eva Urbanová. Ta se na mateřská začala zamýšlet s čím by chtěla podnikat a zjistila, že ji nejvíce lákají potraviny - s opravdovou výživovou hodnotou, bez konzervantů a barviv. Tak vznikl projekt České bedýnky. Jak již název napovídá - jde o dárkové bedýnky plné tradičních českých pochutin od tuzemských regionálních výrobců. Na výrobě Českých bedýnek se spolupodílí i lidé se zdravotním postižením. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.