V únoru byl vyhlášen pátý ročník soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy roku, jež pořádá společnost T-Mobile. Nejdříve jsou z přihlášených vybráni finalisté pro jednotlivé kraje, kteří se následně utkají v celorepublikovém finále. Jako první zvolila porota vítěze z Plzeňského a Karlovarského kraje. Všech pět míst obsadily ženy - podnikatelky.

Dohromady se přihlásilo 16 projektů, mnoho kroužků pro děti, servis pro modeláře či z Karlovarska například obchod s oříšky. V Plzeňském kraji porota vybrala tři vítězky. 

Jako první se umístila firma Magnetikus Kateřiny Korandové, která nabízí kreativní magnetické systémy. Tento sortiment se chystá rozšířit i o pomůcky pro děti s autismem. "Je to pro nás významný impuls, úspěch nám dodává nové síly a chuť neustále se zdokonalovat a posouvat se dál," okomentovala úspěch Korandová. 

Pomyslnou stříbrnou medaili získala Zuzana Derianová se svým rozvážkovým bistrem Atlas. To vaří vegetariánské, veganské a bezlepkové obědy. Suroviny odebírají od regionálních pěstitelů, neužívají ani umělá ochucovadla. Ekologické jsou i obaly, které jsou vyrobeny z cukrové třtiny a bioplastu. 

Družina Benjaminek získala třetí místo, její zakladatelkou je Simona Vroblová Váchalová. Jde o první soukromou družinu pro děti na Domažlicku, která nabízí i řadu zájmových kroužků. V létě se mohou zájemci zúčastnit příměstských táborů. 

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama