Třetí ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2014 má svého vítěze. Stala se jím společnost LIKO-S, která se zaměřuje na výrobu a montáž halových objektů, montovaných budov, zámečnickou práci na zakázku a specifické akusticko-izolační realizace. V minulosti přišla firma s novinkami, které změnily celé odvětví. Podnik vznikl před 22 lety a dnes zaměstnává 200 zaměstnanců.

Na druhém místě se umístila firma Dvořák - svahové sekačky, která vyvíjí, vyrábí a servisuje svahové sekačky. Třetí místo získala společnost Laski, jež se zabývá výrobou komunálních strojů.

"Význam rodinných firem stále roste. Už dnes vytvářejí v Evropě více než polovinu HDP a jsou důležitou součástí ekonomiky. U nás se zatím jedná spíše o menší podniky, ale jejich význam stále roste. Rodinné firmy dokážou flexibilně reagovat na ekonomické výkyvy, a proto tvoří zdravé jádro hospodářství. Jedním z úkolů asociace je představovat vzory a ukazovat na úspěšné příběhy a já mám osobně vždy velkou radost, kolik příkladů v rodinných firmách každoročně najdeme," uvedl Karel Havlíček, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, která soutěž každoročně vyhlašuje.

O vítězi rozhodla odborná porota na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jako je například růst obratu v posledních deseti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu, počet generací vlastníka zapojených do podnikání, politika sociální odpovědnosti a podobně.

"Do soutěže se nám opět přihlásily desítky rodinných firem a bylo těžké mezi nimi najít vítěze, protože za všemi přihlášenými společnostmi stojí tvrdá práce a inspirující životní příběh. Nakonec porota vybrala firmu LIKO-S, a to nejen na základě ekonomických kritérií, ale také ocenila neutuchající úsilí, s jakým se majiteli firmy podařilo z malé firmy, která koupila halu cukrovaru, vypracovat na jednoho z evropských lídrů ve své oblasti. Porota ocenila také způsob řízení firmy a pokrokovou firemní filozofii," vysvětlil volbu poroty David Řehoř, ředitel rozvoje obchodu firemního bankovnictví Equa bank.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.