Sklářství s tradiční, ale zároveň osobitou a řemeslně precizní přidanou hodnotou, které přežilo i krach kdysi dominantního severočeského průmyslu. To je bližší vymezení oboru, ze kterého se rekrutovali vítězové krajského klání o firmu i živnostníka roku v Libereckém kraji.

Porotu zaujal zejména příběh Jaroslava Skuhravého (71). Novoborský sklář začínal ve státním podniku Borské sklo jako malíř skla a následně přešel do oddělení vitráží. Ty se staly jeho životním posláním. Slavné evropské i světové, především sakrální stavby restauroval už během této své anabáze. Nejslavnější majstrštyky ale přišly až v momentě, kdy se osamostatnil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.