Podle Asociace malých a středních podniků se nad generační výměnou strategicky zamýšlí polovina podnikatelů. Jen třetina má plán nástupnictví. Jak uvažujete vy?

Senior: Pokud má člověk odpovědně řídit firmu, musí přemýšlet o své zastupitelnosti. A to ve všech funkcích. Principů řízení je několik, ale zastupitelnost jedna. Firma, kde není vybudován princip zastupitelnosti, nemá dlouhodobě šanci na přežití. Je samozřejmě rozdíl v zastupitelnosti relativně jednoduchých funkcí a době, na kterou se musí na převzetí připravovat. Nejde jen o to, že se nástupnictví provede tabulkově. Ten, kdo má zastupovat, musí být minimálně tak dobrý jako ten, kdo řídí, to je základní princip zastupitelnosti. Protože teorie a praxe personalistiky jsou úplně jiné, vycházím hlavně ze své praxe. Pokud by nebyla v Ekospolu absolutní zastupitelnost, tak by firma neměla dlouhodobou perspektivu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.