Comprimato

200 TISÍC EUR

je počáteční investice, kterou získal start-up Comprimato od Credo Ventures a Y Soft za dvacetiprocentní podíl ve firmě. Investoři do ní vstupují rovným dílem.

Start-up s unikátní technologií komprese videa ve velmi vysokém rozlišení

Akademický původ

Kořeny klíčového algoritmu, který je díky využití grafických karet rychlejší než konkurence, jsou v univerzitním výzkumu. Prototyp vznikl na půdě akademického sdružení Cesnet.

Úspěšný rozjezd

Zakladatelé uspěli při výběru do Jihomoravského inovačního centra, kde museli obhájit svůj byznysplán i unikátnost své technologie. Oslovili díky tomu i investory.

Nejen Hollywood Zákazníky bude hledat nejen mezi filmovými studii, oslovit může i veřejnou sféru od knihoven až po armádu a nemocnice. Technologii lze využít i pro velké obrázky.

Výzkumníci z českých univerzit začínají stále více pronikat do světa podnikání. S technologií, která dokáže komprimovat video ve vysokém rozlišení čtyřikrát rychleji než současná konkurence, chce dobýt Hollywood start-up Comprimato s kořeny na Informatické fakultě Masarykovy univerzity. Získal k tomu nyní i počáteční investici od fondu Credo Ventures a společnosti Y Soft.

Po raketovém úspěchu bezpečnostní firmy Cognitive Security, kterou začátkem roku koupil gigant Cisco, tak jde v krátké době o druhý ambiciózní projekt vzešlý z akademického prostředí. "Comprimato má potenciál využít rostoucí trh s video řešeními v celosvětovém měřítku," říká Vladislav Jež, partner fondu Credo Ventures, který byl jedním z investorů právě i do Cognitive Security.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.