Poděbradské sklárny, jeden z největších výrobců olovnatého křišťálu v Evropě, prosperují a rostou. A to i v současné špatné hospodářské situaci a celkové krizi odvětví. Vedení společnosti hodlá nynější růst nejen udržet, ale pomýšlí i na další expanzi. Proto v současné době masivně investuje, hledá nová odbytiště a klade velký důraz na inovace svých výrobků i výrobních postupů.

Akciová společnost Crystal Bohemia vznikla na troskách skláren Bohemia, které zkrachovaly v roce 2008 spolu s jejich majitelem, holdingem Bohemia Crystalex.

Klíčový okamžik

"Podařilo se nám vyhrát výběrové řízení, odkoupili jsme sklárny v insolvenci a podařilo se nám obnovit provoz na úroveň před úpadkem. Do budoucna chceme zůstat na trhu křišťálového skla dominantní. Zatím se nám to daří, snad tomu tak bude i v budoucnu," říká Pavel Louda.

Továrna, která v Poděbradech zaměstnávala několik stovek lidí, byla mimo provoz déle než rok. Po její koupi současným majitelem byl v roce 2009 obnoven provoz a výroba olovnatého křišťálu. V současné době firma zaměstnává 350 lidí a plánuje nabírat další, především technicky vzdělané zaměstnance.

"Když jsme kupovali sklárnu v konkurzu, bylo naším cílem hlavně obnovit výrobu, a to v rozsahu, v jakém byla před úpadkem," popisuje vznik nové sklářské společnosti Pavel Louda, předseda dozorčí rady a většinový vlastník akciové společnosti.

"Do budoucna chceme zůstat na trhu křištálového skla dominantní. Zatím se nám to daří a snad tomu tak bude i v budoucnu," sdělil Louda své představy o nejbližší budoucnosti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.