Profil firmy Lugi

Počet zaměstnanců:

Firma zaměstnává 25 lidí. Před pěti lety jich bylo osm.

Obrat:

24 milionů korun čeká firma letos obrat. V roce 2008 činil kolem 12 milionů korun.

Zisk:

Majitel firmy Lugi říká, že výdělek vždy investovali zpět do firmy. Zisk v roce 2010 činil 0,8 milionu korun, loni to bylo 1,5 milionu korun.

Nejvýznamnější zakázka:

Čtyři roky firma dovážela nábytek do obchodů T. M. Lewin v Londýně.

Nejlepší výrobek:

Designové kolekce nábytku ve spolupráci s designéry Matějem Chaberou či Janem Padrnosem. Připravují projekt se Lucií Koldovou.

Tovární hala firmy Lugi působí v areálu šroubáren v Libčicích nad Vltavou trochu jako zjevení. Úsporný zelenošedočerný design budovy mezi starými industriálními, leckdy neudržovanými budovami z typicky červených cihel zaujme na první pohled.

Když vejdete, ocitnete se ve světě designového nábytku, jehož vlajkovou loď, dřevěný věšák designéra a kreativního ředitele Matěje Chabery, mohou už pár měsíců obdivovat i návštěvníci stálé sbírky Design Muzea v belgickém Gentu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.