Soukromníci mají šanci získat klienty, protože od loňského roku Rusové přestali "vozit" kosmické turisty. Jejich kosmické lodě jsou plně vytížené (také velmi dobře zaplacené) vožením regulérních amerických i evropských astronautů.

Proč na oběžnou dráhu Země i po 40 letech od první výpravy na Měsíc stále létá jen pár vyvolených a o vzdálenějších cestách si můžeme nechat jen zdát? Krátce po dobytí Měsíce se změnily priority a vlády kosmických velmocí - Spojených států i Sovětského svazu - se začaly více soustředit na pozemské problémy. Do vzdálenějšího vesmíru od té doby posílají jen bezpilotní výzkumné sondy a své astronauty drží při Zemi, na Mezinárodní kosmické stanici, pár set kilometrů nad našimi hlavami.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.