Když se vydáte z Ledečka podél řeky po červené značce přes Mrchojedy a Krdliště k Sázavskému klášteru, rozcestník na začátku říká, že délka trasy je 8,5 kilometru. Jenomže v cíli ukazuje červená šipka opačným směrem a vedle ní je napsáno Ledečko 6,5 km. Kolik kilometrů jste tedy ušli?

Tato slovní úloha nemá logické řešení a jsou lidé, kteří se s tím těžko smiřují. I proto přibývá výletníků, kteří nosí v chlebníku vedle svačiny, peněženky a kápézetky telefon se zapnutým přijímačem satelitního signálu z družic GPS.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.