Roman Šmiřák (36)

Žije se svou rodinou v Ostravě, má tříletá dvojčata Jeníčka a Mařenku. Absolvoval  obor Softwarové inženýrství na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě v Ostravě. Jako projektový manažer a procesní inženýr začal pracovat již během studií na VŠ. V roce 2004 nastoupil do společnosti Tieto, kde strávil více než 9 let na několika různých pozicích, mnoho času strávil na projektech ve Skandinávii. Se třemi kolegy z korporátního světa nakonec odešel a v létě 2013 založil vlastní společnost RainFellows. Ve volném čase se věnuje dvojčatům a pokud čas dovolí, své vášni koučinku a psychologii.

RainFellows jsou tým koučů, konzultantů a mentorů, který se zaměřuje na realizaci změn v komplexním prostředí, např. technologických a telekomunikačních firem. Prostřednictvím zavádění štíhlého (Lean) myšlení a cílené práce s lidmi dosahují úspěchů u gigantů jako Arcelor Mittal, ale stejně tak i v menších podnicích i u jednotlivců.

Roman Šmiřák, Martin Chmelař, Jan Krchňák a Tomáš Tureček tvoří nerozlučný tým již od roku 2006, kdy společně pracovali ve firmě Tieto. Na pozici projektových manažerů a architektů měli na starosti projekty především ve Skandinávii.

Na rozdíl od svých kolegů ale zvolili přístup orientovaný na lidi, jejich vzájemné vztahy a komunikaci. S mottem "Člověk není zdroj" a svým nestandardním pohledem na věc začali být výrazně úspěšnější než ostatní. Zanedlouho vytvořili v rámci společnosti interní konzultantský tým, jehož hlavním smyslem bylo předávat své myšlenky dál.

Osudové nakopnutí

"Tehdy jsme byli hodně blízko vedení. Možnost pracovat po boku managementu firmy, která zaměstnává 17 tisíc lidí po celém světě, nám přinesla velké zkušenosti a současně globální perspektivu," popisuje Roman Šmiřák léta strávená v Tietu.

"Život nám často dává nějaká znamení, když je na čase se posunout dál. Někdy je přirozeně vnímáme, občas musí zabušit na dveře a leckdy i pořádně nakopnout," pokračuje zamyšleně. Pro něj a jeho kolegy nastal osudový zlom ve chvíli, kdy firma změnila svoji strategii, do níž tým s odlišnou filozofií nezapadal.

"Naštěstí jsme se dokázali gentlemansky domluvit. Dostali jsme nabídku, že se můžeme dál starat o současné zákazníky pod hlavičkou vlastní společnosti. Pro nás to byl téměř dar z nebes, pro ně rychlé a efektivní řešení situace," usmívá se při vzpomínce na chvíli, kdy vznikli RainFellows.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • Pravidelné speciály v digitální podobě
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nevybrali jste si? Přejděte na všechny nabídky předplatného HN.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.