Společnost Démos trade je jako mnohé další dítětem devadesátých let. Dítětem, které vyrostlo ve stabilní a prosperující firmu - největšího tuzemského dodavatele kompletního sortimentu materiálů pro výrobu nábytku. Její zakladatelé, kteří ji v roce 1993 pojmenovali původně Démos, začínali přitom takříkajíc od píky.

"Společnost založili v roce 1993 tři ostravští podnikatelé. Všechno museli postupně budovat od nuly, na začátku měli k podnikání jen pár metrů čtverečních. Nejdříve začali nabízet plošné materiály a hrany, později k tomu přidali i nábytkové kování. To znamená komponenty, které znáte třeba z příborníků či šuplíků," nastiňuje Radoslav Revenda, výkonný ředitel pro Českou republiku.

90. léta byla pro začátek podnikání v podobném oboru ideální, a tak se síť poboček Démosu začala utěšeně rozrůstat. Spolu s tím rostlo i portfolio dodavatelů, kteří byli s novou firmou ochotni navázat spolupráci. Revenda dodává: "Nejdříve byly nasmlouvány dodávky z tuzemska a Slovenska, časem jsme ale začali prodávat i zboží například od rakouského výrobce Egger či kování od italských výrobců. Postupně se přidávaly další zahraniční značky jako Blum či Hettich."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.