Mezi progresivními uživateli technologií a méně inovativními firmami se začínají otvírat ostré „digitální nůžky“. České malé a střední podniky, které používají cloud, častěji očekávají zlepšení své finanční situace, plánují vstup na nové trhy, do nových odvětví či do zahraničí. Rostou o 15 procent rychleji a tvoří dvakrát více pracovních míst než firmy, které se cloudu brání. To jsou závěry studie společnosti Microsoft, která se stala partnerem našeho seriálu Česká cesta o úspěšných českých firmách, které "žijí v cloudu".

Cloud už neslouží jen velkým firmám, je přínosem i pro ty malé. Přesto je s jeho zřízením stále spjato několik mýtů. "Třeba přesvědčení menších firem, že cloud je pro ně nedostupnou platformou, kterou si mohou dovolit jen ti velcí. Přitom je to přesně naopak – cloud zpřístupňuje nejmodernější technologie i těm malým podnikům, a zásadně tak mění jejich pozici na trhu," říká Dalibor Kačmář, manažer serverové divize, Microsoft Česká republika. 

Nové technologie jsou totiž dnes dostupné za zlomek ceny tradičních nástrojů. Každý, od začínajícího živnostníka po středně velký podnik může využít nástroje, které dříve byly dostupné jen velkým hráčům, a konkurovat doslova celému světu. A platí to i naopak – právě ochota a schopnost včas naskočit na digitální (či chcete-li cloudový) vlak tak stále více rozhoduje o úspěchu a neúspěchu v podnikání.

Společnost Microsoft podporuje seriál Česká cesta, protože chce ukázat příklady českých firem, jimž společníka na cestě k úspěchu dělají právě moderní technologie. Připravenost zkoušet nové cesty tak představuje obrovský potenciál – pro podniky, pro jejich zaměstnance i pro celou ekonomiku.

Na velikosti firmy ani oboru, ve kterém podniká, nezáleží. Záleží pouze na připravenosti zkoušet nové cesty. Věříme, že vás příběhy ze seriálu Česká cesta zaujmou a inspirují. 

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.