České společnosti zvýšily mezi lety 2011 a 2014 hodnotu nerozděleného zisku o 27 procent na celkových 622 miliard korun. Firmy také zlepšily svoji likviditu a snížily své zadlužení. Nejlépe se přitom dařilo společnostem v odvětví zpracovatelského průmyslu. Vyplývá to z analýzy dat portálu Cribis: Informace o firmách

Nerozdělený zisk sledovaných společností se zvyšoval především v letech 2012 (meziročně o 7,4 procenta) a 2013 (meziročně o 12,8 procenta), tedy v období ekonomické recese. V růstovém roce 2014 se nerozdělený zisk zvýšil o 5,1 procenta.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.