Vypadá to, že zlaté časy velkých zahraničních investic jsou pryč. Poté, co Evropská komise zavedla s účinností od 1. července letošního roku nová pravidla pro čerpání investičních pobídek, snížil se i zájem zahraničních firem o Česko.

"Razantní pokles zájmu investorů je patrný už od dubna, kdy byl poslední reálný termín vyřízení žádostí ve lhůtě do 30. června podle starých pravidel," potvrdil pro HN Jan Amos Havelka, poradce ministra průmyslu a obchodu. Podle něj není pochyb o tom, že snížení stropu plošně pro celou Českou republiku ve srovnání s ostatními zeměmi má a bude mít v budoucnu negativní dopad na naši konkurenceschopnost pro udržení expanzí stávajících investic.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.