Přesně 14 774 strojů a zařízení loni profinancovaly členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) tuzemským firmám. I to je známkou pozvolného hospodářského oživení a rostoucího optimismu podnikatelského sektoru. 

Prostřednictvím podnikatelských úvěrů a finančního či operativního leasingu firmy převzaly 22,4 miliardy korun, tedy o 19,1 procent více než v roce 2013, kdy na 14 177 strojů a zařízení využily 18,8 miliardy korun.

"Mnoho podnikatelů začalo v loňském roce realizovat investice, které v době recese nebyly odůvodněny poptávkou. Firmy tehdy neviděly svou nejbližší budoucnost růžově. Loni se tento převládající investiční pesimismus téměř vytratil. Výsledkem je, mimo jiné, takřka patnáct tisíc profinancovaných strojů a zařízení, výrobních prostředků, které přispějí k dalšímu růstu ekonomiky," říká Jiřina Tapšíková, předsedkyně představenstva ČLFA, která vyjma bank sdružuje všechny největší poskytovatele firemního financování u nás.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.