V srpnu letošního roku vyhlásilo bankrot 635 živnostníků, návrhů na jejich bankrot bylo podáno 690. V porovnání s měsícem červencem je se tento počet snížil o 113, respektive 119. S pozitivním vývojem na konci léta ale zcela nekoresponduje statistika za posledních 12 měsíců. Počet bankrotů fyzických osob podnikatelů se totiž meziročně zvýšil o čtvrtinu. "Po odpočtu případů oddlužení se však snížil o 17 procent," upozorňuje Věra Kameníčková, analytička CRIF – Czech Credit Bureau.

Buďte v obraze

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a neunikne Vám žádná novinka na portále ProByznys.info

Obchodních společností v srpnu zbankrotovalo 89. Je to o 25 firem více než předešlý měsíc. Návrhů na bankrot obchodních společností ale ubylo. Podáno jich bylo 149, což je o 32 méně než v červenci. Vyplývá to z analýzy provedené z dat portálu www.informaceofirmach.cz. "Meziročně se počet bankrotů obchodních společností snížil o 21 procent," dodává Kameníčková.

Živnostníci v srpnu nejvíce bankrotovali ve Středočeském kraji (99). Dobře si naopak vedli v Plzeňském kraji, kde ukončilo svoji činnost bankrotem 20 OSVČ. V období od září roku 2014 do srpna roku 2015 bylo nejvíce bankrotů fyzických osob podnikatelů vyhlášeno v Moravskoslezském kraji (1 016 bankrotů) a ve Středočeském kraji (983 bankrotů). Nejméně to bylo v kraji Vysočina (287 bankrotů) a ve Zlínském kraji (302 bankrotů). 

V srpnu bylo v Karlovarském a Libereckém kraji a na Vysočině vyhlášeno po jednom bankrotu obchodních společností. Naopak nejvíce bankrotů za srpen bylo vyhlášeno v Praze (25). Meziročně se počet bankrotů firem zvýšil pouze ve třech krajích, nejvíce v Jihočeském (+ 34 %) a v Karlovarském (+ 11  %). K největšímu snížení došlo ve Zlínském (- 46 %) a Plzeňském (- 41 %) kraji. 

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.