Výdajové paušály

Výdajové paušály jsou následující: 

a) 80 % příjmů z řemeslných živností – jedná se např. o: řeznictví a uzenářství; zámečnictví; nástrojářství; výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení; truhlářství; opravy motorových vozidel; hostinská činnost; kosmetické služby. 

b) 60 % příjmů z volných živností, živností vázaných a koncesovaných. Mezi volné živnosti patří např.: velkoobchod, maloobchod, poradenská a konzultační činnost, ubytovací služby, realitní činnost. Mezi vázané živnosti patří např.: projektová činnost ve výstavbě, činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence, provozování autoškoly. Mezi koncesované živnosti patří např.: provozování cestovní kanceláře, silniční motorová doprava (nákladní, osobní), ostraha majetku a osob. 

c) 40 % příjmů z jiného podnikání podle zvláštních právních předpisů, z užití nebo poskytnutí práv z průmyslového či jiného duševního vlastnictví, autorských práv včetně práv příbuzných právu autorskému. Od r. 2013 dochází ke změně: od příjmů za rok 2013 je možné uplatnit výdaje nejvýše do částky 800 000 Kč. 

d) 30 % příjmů z pronájmu. Od r. 2013 dochází ke změně: od příjmů za rok 2013 je možné uplatnit výdaje nejvýše do částky 600 000 Kč. 

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.