Pro vedení firmy je to zase oddělení, které negeneruje tržby a kde by rádi snížili náklady. Zpravidla spadá do odpovědnosti personálního nebo finančního ředitele.

Proto bychom v seriálu několika článků odhalili trochu více z této odpovědné práce a podívali se na ní z různých úhlů pohledu.

Malé oddělení s velkou důležitostí

Mzdy jsou jednou z nutných pravidelností v každé firmě. Vždy musí být spočítané vždy v několika stanovených dnech v první polovině měsíce, protože výplata mezd i příslušné odvody mají pevně stanovený termín.

Navíc musí být spočítány správně nejen z hlediska jejich výše, ale také s ohledem na platnou legislativu, různé srážky ze mzdy atd. To jsou úkony s měsíční periodicitou, kam ještě patří přihlášení a odhlášení zaměstnanců u ČSSZ a u zdravotních pojišťoven. Vedle toho jsou úkony, které se provádějí jednou ročně, tedy především roční zúčtování daní.

Proto je mzdová účtárna důležitým prvkem ve firmě, i když nepatří ve firmě mezi velká oddělení, někdy jde pouze o jediného zaměstnance. I proto bývá zpravidla součástí personálního oddělení nebo finanční účtárny, záleží na organizační struktuře firmy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.