Česká republika má problémy s plněním cíle energetických úspor do roku 2020. Řešit skluz v této oblasti by mohla od července letošního roku platící novela zákona o hospodaření energií. Týká se více než dvou tisíc podniků v Česku. O tom, zda může tento zákon a jeho realizace přispět k vyšší konkurenceschopnosti firem, hovořil v rozhovoru s časopisem Moderní řízení výkonný ředitel společnosti Technical Consulting Group Zdeněk Švanda.

Co mění novela zákona o hospodaření energií z letošního jara, jaké nové či modifikované úkoly podnikům přináší?

Přechodné ustanovení zavedené zákonem 103/2015 Sb, které je účinné od začátku července letošního roku, definuje, že firmy, které nejsou malými ani středními podniky, jsou povinny vypracovat do 5. prosince 2015 energetický audit podle zákona č. 406/2000 Sb. Existuje ještě prováděcí předpis, který rozsah auditu specifikuje. Vyhláška č. 480/2012 Sb. říká, že audit se netýká jen velkých firem, ale i některých malých a středních, které mají spotřebu energie za rok vyšší než 35 tisíc GJ, ale s tím, že pokud mají více budov, tak jen u budov, jež mají spotřebu více než 700 GJ za rok.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.