V době, kdy kvůli ekonomické recesi zvažujete ve svém podnikání každou utracenou korunu, je dobré se zaměřit i na flotilu firemních aut. Pokud se blíží chvíle, kdy bude potřeba vozový park obnovit, zkuste se soustředit nejen na pořizovací cenu vozu, ale i na náklady, které při jeho provozování následují. Stačí k tomu čistá matematika, které se v odborných kruzích fleetových manažerů říká TCO.

TCO, neboli Total Cost of Ownership (celková cena vlastnictví), je název, který se poprvé objevil v oblasti IT technologií v sedmdesátých letech. "Firmy tehdy začaly uvažovat, proč si pořizovat zároveň počítače a zároveň služby k nim, když je mohou získat v jednom balíčku s jasnými náklady," říká Stanislav Zelenka, prezident České Asociace Fleet Managementu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.