Trh s energiemi je ve stavu neustálých změn. Cenové výkyvy se pohybují oběma směry, ale omezené zdroje fosilních paliv složité, politické situace v oblastech těžby i v transportních zemích, emisní povolenky, zavádění obnovitelných zdrojů a omezování jaderné energetiky způsobují z hlediska dlouhodobého horizontu značný růst cen.

Tlak na snižování spotřeby díky modernizaci zařízení sice funguje, a o zařízeních z oblasti informačních technologií to platí dvojnásob, ale jejich počty rychle narůstají.

Dodavatelé, obsluha měřicích zařízení a poskytovatelé služeb zpracovávají stále větší objemy zákaznických dat a také tempo jejich nárůstu se zvyšuje.

Podobně jsou na tom i ostatní odvětví. Spotřeba roste a cena energie je nezanedbatelnou položkou na účtech za provozní náklady.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.