V posledních letech můžeme v praxi sledovat trendy rozšiřování předmětu outsourcovaných činností i do oblastí, které byly historicky považovány za součást hlavní činnosti firmy. Těmito oblastmi jsou finance, zpracování mezd a v některých případech i činnosti personálního oddělení firmy.

Rozsah outsourcovaných činností lze s dodavatelem – specialistou – sjednat v různé šíři dle vlastního uvážení a skutečných potřeb firmy.

V oblasti financí se dá za základní prvek outsourcingu považovat vedení finančního účetnictví, které pokrývá zpracování přijatých a vydaných faktur, výpisů z účtů, cestovních náhrad, pokladny a majetkové evidence.

Na ten mohou navazovat další specializované činnosti jako jsou:

 • příprava plateb
 • zajištění schvalování dokladů dle organizačního a odpovědnostního řádu firmy a jejich archivaci; zpracování daňových přiznání k dani z přidané hodnoty, k dani z příjmů právnických osob a případně k ostatním daním
 • vedení manažerského účetnictví a pravidelných výstupů
 • příprava reportingových balíčků pro management a vlastníky společností na měsíční, čtvrtletní a roční bázi dle individuálních požadavků a zvyklostí firmy pro reporting
 • spolupráce při přípravě rozpočtů a finančních plánů a jejich případné vyhodnocení
 • další činnosti související s finanční oblastí dle rozhodnutí managementu firmy.

Výjimkou není ani zajištění funkce finančního kontrolora či hlavní účetní a dosažení kompletního outsourcingu finančního oddělení firmy.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

 • Mobilní aplikaci HN
 • Web bez reklam
 • Odemykání obsahu pro přátele
 • On-line archiv od roku 1995
 • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.