V posledních letech můžeme v praxi sledovat trendy rozšiřování předmětu outsourcovaných činností i do oblastí, které byly historicky považovány za součást hlavní činnosti firmy. Těmito oblastmi jsou finance, zpracování mezd a v některých případech i činnosti personálního oddělení firmy.

Rozsah outsourcovaných činností lze s dodavatelem – specialistou – sjednat v různé šíři dle vlastního uvážení a skutečných potřeb firmy.

V oblasti financí se dá za základní prvek outsourcingu považovat vedení finančního účetnictví, které pokrývá zpracování přijatých a vydaných faktur, výpisů z účtů, cestovních náhrad, pokladny a majetkové evidence.

Na ten mohou navazovat další specializované činnosti jako jsou:

  • příprava plateb
  • zajištění schvalování dokladů dle organizačního a odpovědnostního řádu firmy a jejich archivaci; zpracování daňových přiznání k dani z přidané hodnoty, k dani z příjmů právnických osob a případně k ostatním daním
  • vedení manažerského účetnictví a pravidelných výstupů
  • příprava reportingových balíčků pro management a vlastníky společností na měsíční, čtvrtletní a roční bázi dle individuálních požadavků a zvyklostí firmy pro reporting
  • spolupráce při přípravě rozpočtů a finančních plánů a jejich případné vyhodnocení
  • další činnosti související s finanční oblastí dle rozhodnutí managementu firmy.

Výjimkou není ani zajištění funkce finančního kontrolora či hlavní účetní a dosažení kompletního outsourcingu finančního oddělení firmy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.