Přestože téměř dvě třetiny českých firem již zapracovaly na snižování nákladů, existuje ještě celá řada oblastí, které by pro zlepšení své výkonnosti mohly učinit. Vyplývá to z průzkumu agendy finančních ředitelů společnosti Ernst & Young zaměřeného na vnímání efektivity firemních procesů.

Výrobní podniky zaznamenaly nárůst poptávky

Celkové výsledky vyznívají pro většinu společností pozitivně, 64 % respondentů z řad finančních ředitelů ohlásilo za minulý rok nárůst zisku před zdaněním a jen dvě procenta dotazovaných firem se dostalo ze zisku do ztráty. Nejúspěšnější byl přitom chemický průmysl, kde EBITDA vzrostla u všech společností, obdobně dobré výsledky ale vykázal i farmaceutický průmysl (nárůst u tří ze čtyř společností). Ve výrobním průmyslu pak rostl zisk u 70 % firem, což v porovnání s minulým rokem signalizuje oživení poptávky po průmyslových výrobcích. Největší propady naopak vykázalo odvětví médií a zábavy, kde zisk klesal všem dotázaným firmám, nebo maloobchod s poklesem u dvou třetin společností.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.