Příklady z praxe

1. Bývalé vedení východočeské společnosti bylo obviněno, že způsobilo společnosti škodu ve výši min. 152 mil. Kč. tím, že údajně bez souhlasu představenstva a dozorčí rady nevýhodným způsobem prodalo a zpětně pronajalo důležité stroje a výrobní zařízení.

2. Vedení západočeské potravinářské společnosti bylo obviněno, že uzavřelo kontrakt s nigerijskou firmou na nákup sušeného ovoce a zaslalo jí peníze předem pouze na základě faxové zprávy. Dodávka zboží však nebyla realizována a společnost utrpěla škodu více než 2 mil Kč.

3. Nové představenstvo severočeské textilní společnosti obvinilo na valné hromadě bývalé vedení z odpovědnosti za stávající ekonomické potíže společnosti. Původní vedení údajně dalo do zástavy za úvěr ve výši 4.5 mil. Kč bance nemovitosti v tržní hodnotě 40 mil Kč, přičemž účetní cena byla 5 mil. Kč. Tím, že úvěr nebyl řádně splacen, propadla zástava bance a společnost tak prý byla poškozena.

4. Akcionáři jihomoravské potravinářské společnosti na valné hromadě obvinili bývalého ředitele a člena představenstva z porušení zákona. Ačkoli skutečná hodnota majetku firmy byla 39 mil. Kč, do obchodního rejstříku bylo zapsáno základní kapitál ve výši 87.8 mil. Kč. O tomto stavu ředitel údajně věděl nejméně osm měsíců, a porušil tak svou povinnost svolat mimořádnou valnou hromadu. Došlo tak k faktickému poškození akcionářů vlivem nadhodnocení nominální ceny akcií.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.