Odevzdáváte přehled o příjmech a výdajích ČSSZ a zdravotní pojišťovně na poslední chvíli, ale zároveň máte nedoplatky?  Ideální je zaplatit vše zároveň při odevzdávání přehledu, nicméně pokud posíláte přehled elektronicky, tak tuto možnost nemáte. I proto umožňují jak sociální správa, tak i zdravotní pojišťovny, pozdější úhradu, přičemž na ni máte 8 dní.

Pokud jste si tedy nechali odevzdání přehledu příjmu a výdajů na poslední chvíli (2. května) tak musíte uhradit doplatek 10. května.

Pokud jste již odevzdali přehled dříve a neuhradili doplatek, pak vám již může nabíhat penále. Splatnost se totiž počítá od data, kdy byl skutečně přehled podán. (např. pokud jste přehled odevzdali 4. dubna, pak nejpozdější datum pro doplatek bylo 12. dubna).

Obě instituce berou za den splatnosti den, kdy dostanou peníze na svůj účet, což by měli podnikatelé vzít v potaz např. při úhradě složenkou. (a někdy i u převodu).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.