Současná makroekonomická situace v Česku vypovídá o tom, že obchody se hýbou. Firmy získávají nové zakázky a chytají investiční apetit. Oživení se odráží i v jejich platební morálce, která se meziročně mírně zlepšila. Průměrně sice stále hradí faktury až 10 dnů po splatnosti, nicméně je to o den dříve než v roce 2014. V prvním pololetí letošního roku bylo včas proplaceno pouze 35 procent faktur. U 58 procent došlo k úhradě do 30 dnů po splatnosti, u tří procent do 60 dnů a u čtyř procent ještě později. To jsou závěry analýzy, kterou provádí poradenská společnost Bisnode. Ta platební morálku firem sleduje na vzorku 5,2 milionu faktur od 240 tisíc podnikatelských subjektů. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.