Poslední dva roky zaznamenánává úvěrová pojišťovna Kupeg pokles problémových pohledávek. Loni se snížily meziročně o čtvrtinu. Platební morálka českých firem se tak zlepšujuje, přesto v porovnání s předkrizovým rokem 2007 zůstává stále o 30 procent horší. Stále totiž selhává okolo šesti procent odběratelů. Vyplývá to z indexu platební morálky úvěrové pojišťovny Kupeg. 

"Loňský rok byl po dlouhé době z pohledu rizikovosti lepší. Kupeg v roce 2014 zaznamenal problémové pohledávky v hodnotě přibližně za tři čtvrtě miliardy korun, což je zlepšení o čtvrtinu, předloni jsme měli takových případů za jednu miliardu," uvádí Michal Veselý, generální ředitel Kupeg úvěrová pojišťovna.

Kriminální činnost sílí

"I když se situace postupně stabilizuje, podniky stále čelí zvýšeným rizikům, která souvisejí s méně silnými obchodními partnery nebo dokonce s kriminální činností," říká Veselý a dodává: "Zhruba jeden z deseti případů selhání odběratelů vzniká jako důsledek podvodného jednání."

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.