Jen v letošním roce zkrachuje na 1300 firem a 8 tisíc živnostníků, alespoň to vyplývá z posledních analýz a kvalifikovaných odhadů společnosti CRIF – Czech Credit Bureau. Důvodem bankrotu se pro některé z nich stává druhotná platební neschopnost, proto sledování celkového stavu a finanční výkonnosti obchodních partnerů by neměli manažeři a majitelé firem brát na lehkou váhu. Jako velmi nebezpečný lze totiž vyhodnotit styk s každou dvacátou obchodní společností.

Buďte v obraze

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a neunikne Vám žádná novinka na portále ProByznys.info

Důvěřivost se nevyplácí

Nevědomost neomlouvá a za lhostejnost se platí. Fatálním trestem je krach samotné firmy. Management firmy by se proto měl řídit heslem "důvěřuj, ale prověřuj", zvláště když některé důležité informace o svých partnerech lze získat i zdarma. Vybraná data a varovné informace o více než 4 milionech českých a slovenských subjektech jsou například zpřístupněny na nově spuštěném portále www.informaceofirmach.cz. Zde si můžete bezplatně prověřit bonitu a důvěryhodnost jak fyzických osob podnikatelů, tak obchodních společností se sídlem v ČR nebo na Slovensku.

Právě každou čtvrtou obchodní společnost portál vyhodnocuje jako společnost s určitými podnikatelskými riziky, nálepku vysoce rizikové společnosti pak získává každá dvanáctá. Zvláště s těmi není vhodné navazovat obchodní styky. Uživatelé, kteří navštíví portál, s předstihem zjistí, jestli se jejich byznys nevystavuje vážnému nebezpečí, a získají tak čas své peníze zachránit.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.