Factoring se stává v tuzemsku stále populárnějším. Jen za první pololetí vzrostl v České republice objem pohledávek řešených factoringem o 19,5 procenta na 78,6 miliardy korun.

Podobný trend lze vysledovat v celé Evropské unii, kde je celková hodnota pohledávek postoupených factoringovým společnostem 652 miliard eur. To je o 7,6 procent více než ve stejném období loňského roku. Vyplývá to ze statistiky Evropské federace pro factoring a komerční financování (EUF). Podíl českého trhu na celkovém evropském factoringu je 0,4 procenta.

"Česká republika se tak zařadila mezi země s největším meziročním procentuálním nárůstem. Ukazuje se, že factoring se u nás stává zcela běžným finančním instrumentem na zajištění provozního kapitálu, podobně jako je tomu na tradičních západních trzích. V absolutních objemech ale máme stále co dohánět," říká Tomáš Morávek, místopředseda představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA), která sdružuje přední tuzemské poskytovatele leasingových, úvěrových a factoringových produktů.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.