V prvním pololetí letošního roku poskytli členové České leasingové a finanční asociace (ČLFA) firmám na jejich movité investice 18,81 miliardy korun formou podnikatelských úvěrů, což je o 14,9 procenta více než ve stejném období loni. V přímé návaznosti na obnovený růst firemních investic zaznamenala ČLFA i výrazné zvýšení objemu leasingových obchodů svých členů. Prostřednictvím leasingu byly ve sledovaném období realizovány investice za 18,34 miliardy korun, což je meziročně o 17,5 procenta více.

„Pololetní výsledky jasně potvrdily, že česká ekonomika je na vzestupu. V klíčovém sektoru financování podnikatelských investic jsme vykázali více než 16procentní meziroční růst. Výše prostředků poskytnutých prostřednictvím factoringu stoupla o devět procent. Je tedy zřejmé, že velká část firem, především ze sektoru malých a středních podniků, řeší financování svých investičních a provozních potřeb prostřednictvím produktů členů ČLFA,“ říká Jiřina Tapšíková, předsedkyně představenstva ČLFA.

Leasingový trh na vzestupu

V rámci leasingového trhu movitých věcí potvrdil svůj dynamický nárůst z posledních let operativní leasing. V prvním pololetí mu náleželo 41,9 procenta tohoto trhu. Oproti stejnému období loni jeho podíl mírně klesl o jeden procentní bod. Přestože podle objemu leasingového obchodu operativní leasing stále zaostává za tím finančním, podle počtu smluv je úspěšnější. Na operativní leasing členové ČLFA uzavřeli s podnikatelskými subjekty 13 022 nových kontraktů oproti 8217 smlouvám podepsaným na finanční leasing.

V přehledu financovaných komodit u podnikatelských úvěrů i u leasingu pro firemní klientelu převládaly dopravní prostředky.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.