Cílem každého podnikatele je prodávat co nejúspěšněji své výrobky, ale zároveň za ně i dostat včas zaplaceno. Dříve či později každý dodavatel zboží či služeb dospěje do stavu, kdy je třeba začít svým odběratelům vystavovat faktury s odloženou dobou splatnosti. Byznys v dnešní době takto funguje, a to i přesto, že platební morálka v České republice je podprůměrná a zpožděné platby jsou na denním pořádku. Existují dokonce obory, kde jiné způsoby platebního styku, například předplatba nebo platba v hotovosti, ani nepřipadají v úvahu.

Tito dodavatelé mají strach z nezaplacení a berou na sebe velké riziko, že se se svými penězi již nesetkají. Příkladů z praxe je celá řada a v tomto článku si je nastíníme. K čemu může taková dlužná pohledávka vést a jak tomu předcházet?

Předcházení negativním dopadům

Z pozice specialisty v oblasti kreditního managementu učíme firmy, jak se zákazníky komunikovat, a pomáháme jim zavádět systém, jak negativním dopadům nezaplacení předcházet. Nejvíce se pomoc týká malých a středních podniků, právě takovéto firmy mají velký potenciál růstu a v okamžiku, kdy vyřeší správu svých pohledávek, do značné míry se jim uvolní ruce pro další obchod a rozvoj.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.