Téměř polovina podnikatelů bojuje s tím, že jim odběratelé platí se zpožděním. Problematický stav se nelepší ani přes to, že Evropská unie i Česká republika přišly už v roce 2012 s úpravou příslušných směrnic. Ty měly omezit opožděné proplácení faktur zatěžujících většinu podnikatelů.

V praxi se ovšem na proplacení faktur čeká dál. „Platební morálka mezi podnikateli stále není na dobré úrovni. Spíše se navzdory právní úpravě neustále horší,“ komentuje situaci Pavel Ráliš, obchodní ředitel spořitelního družstva Artesa.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.