V minulém příspěvku jsme popsali potřebné finanční podklady a evidenci pro firmy, které budou uplatňovat daňový odpočet na VaV. V tomto díle se zaměříme na vývojový charakter projektu. Pro uznání vývojového charakteru je potřeba doložit prvek novosti a vyjasnění výzkumné nebo technické nejistoty – to je pro projekt VaV klíčové. Všechna doporučení vycházejí z konkrétních zkušeností z již proběhlých finančních kontrol, které posuzovaly oprávněnost daňového odpočtu na VaV. 

Doložte, že je projekt vývojový

Finanční kontroly samozřejmě posuzují určitým, i když metodicky ne přesně daným, způsobem vývojový charakter projektu. Při kontrolách u našich klientů úředníci požadovali, aby firma doložila, v jakých ohledech se jejich produkt, technologie nebo postup liší od běžné rutiny a v čem přesně se objevil ocenitelný prvek novosti a vyjasnění výzkumné nebo technické nejistoty.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.