Vyšší růst minimální mzdy prosadila nejsilnější koaliční strana ČSSD, která to podle neoficiálních výkladů vyjednala v rámci koalice, když na funkci eurokomisaře podpořila Věru Jourovou, kandidátku ANO.

Nově tak budou muset zaměstnavatelé platit minimálně 9200 korun. Pro textilní a dřevařské firmy by to mohl být problém. Prý hrozí propouštění.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • O sedm set korun místo původně dohodnutých pěti set se od ledna zvýší minimální mzda v Česku. Vláda Bohuslava Sobotky se nakonec rozhodla, že minimální mzdu zvedne víc, než se původně v červnu na tripartitě dohodli zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.