Poslanecká sněmovna schválila i přes středeční hektické hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka daňové změny, které se dotknou desítek tisíc lidí. Už od nového roku si lidé a firmy například budou moci odepsat z daní 15 procent z darů na dobročinné účely.

Část změn však přijde až o rok později - např. zrušení tzv. superhrubé mzdy, snížení limitu na odpočet úroků z hypoték nebo plné spuštění Jednoho inkasního místa. "Cílem změn je sladit daňové právo s rekodifikací soukromého práva, především novým občanským zákoníkem," uvedl již dříve ministr financí Miroslav Kalousek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.