Novela zákona o dani z přidané hodnoty přinesla v oblasti boje proti daňovým únikům některé změny, které bezprostředně ovlivňují plátce této daně. Jedním z těchto opatření je povinnost plátců sdělit správci daně jako povinný registrační údaj čísla všech účtů, které jsou používány pro ekonomickou činnost. (tomu jsme se věnovali ZDE)

Od letošního roku byl zaveden institut nespolehlivého plátce, který „získá“ firma za závažné porušení povinností. Kdo se rozhodne s nespolehlivým plátcem obchodovat, bude za něj ručit za nezaplacenou daň. Plátci DPH si tak musejí kontrolovat účty svých obchodních partnerů, pokud nechtějí ručit za to, že ten neodvede státu daň.

Této situaci i některým dalším specifickým stavům dodavatelsko - odběratelského vztahu je možné se vyhnout tím, že ho smluvně ošetříte. V některých případech se navíc můžete vyhnout tomu, abyste se právě stali ručitelem za neodvedenou DPH.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.