Novela zákona o dani z přidané hodnoty (DPH) zavedla od letošního ledna novou povinnost daňových subjektů uvádět při registraci své účty používané pro ekonomickou činnost. Tuto povinnost musí splnit do dvou měsíců od nabytí účinnosti zákona, tedy do 28. února letošního roku.

Správce daně čísla musí mít evidována všechna čísla bankovních účtů používaných pro jejich ekonomickou činnost a plátce daně z nich musí zvolit ty, které budou správcem daně zveřejněny na adrese www.daneelektronicky.cz.

Pokud tuto povinnost nesplní, má se za to, že určil ke zveřejnění všechny účty, které správce daně vede na základě registrační povinnosti. Použití jiných účtů než zveřejněných na výše uvedené adrese bude důvodem pro ručení příjemcem zdanitelného plnění za daň nezaplacenou poskytovatelem plnění.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.