Rady pro podnikání
Vyzkoušejte si nový portál zaměřený na malé a střední firmy

VÍCE O PORTÁLU

REGISTRUJTE SE NA 30 DNÍ ZDARMA

Sídlo mimo Českou republiku má podle posledních údajů agentury Čekia skoro 12,5 tisíce firem. V těchto statistikách nejsou však započítány například společnosti se složitější majetkovou strukturou.

"Pokud třeba českou firmu vlastní společnost sídlící v Londýně a tu dále ovládá firma třeba ze Seychel, ve statistikách se neobjeví," vysvětluje Petra Štěpánová.

Rostoucí zájem o odchod z Česka odborníci, kteří se zabývají daňovým poradenstvím či zakládáním společností v zahraničí, potvrzují.

"Vysokou poptávku klientů po založení vlastní společnosti v některé ze zemí s příznivou daňovou politikou zaznamenáváme dlouhodobě. Aktuálně registrujeme ročně několik stovek žádostí tuzemských podnikatelů o založení nové společnosti v některé ze 26 zemí na světě," říká Filip Reinoso ze společnosti Smart Companies, která se zabývá zakládáním společností po celém světě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.