Lidé s vysokými příjmy hledají cesty, jak se vyhnout dalším fiskálním požadavkům státu. Vláda jim totiž chce uložit sedmiprocentní přirážku k dani z příjmů u výdělků nad 100 tisíc měsíčně a zrušit stropy zdravotního pojištění. Pražský daňový poradce Roman Pecháček uvedl, že jeho klienti mají o rady tohoto druhu zájem už od léta, od chvíle, kdy se o vládních plánech svět byznysu dozvěděl.

Změny v zákonech jsou navíc schváleny v podobě, které některé úhybné manévry usnadňují, zejména různé manipulace s výší základu daně. "Je těžké mluvit o nějakém účelovém obcházení zákona, když účel není z novely příliš jasný," říká Ivan Fučík ze společnosti Fučík & partneři.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.