Firmy i personalisté se čím dál tím častěji poohlížejí po zaměstnancích na sociálních sítích. Devět z deseti využívá LinkedIn, třetina si uchazeče o zaměstnání vyhledává na Facebooku. Slibují si, že na internetu najdou zajímavé kandidáty.

A funguje to i naopak. Mladí lidé si na sociálních sítích aktivně hledají místa ve firmách, převážně v oblasti informačních technologií nebo finančnictví. Své profily na různých platformách má více než polovina těch, kteří chtějí práci. A profesní síť LinkedIn využívá 39 procent uchazečů. V některých případech ale obsah, který potenciální zaměstnanci sdílejí na svém profilu, může být na škodu.

Průzkum společnosti Grafton, který údaje přinesl, se zaměřil na kandidáty o pracovní místa z generace Y a nastupující generace Z. Mezi 2010 respondenty zářijového výzkumu tedy byli lidé do třiceti let.  

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.